Yurtdışı seyahat sigortası nasıl yapılır ? Online seyahat sigortası al

Yurtdışına seyahat planlıyorsanız öncesinde yapmanız gerekenlerden biri de, yurtdışı seyahat sigortasıdır. Bu konumuzda sizlere konsoloslukların zorunlu tuttuğu bu poliçenin nasıl ve hangi kapsamda olması gerektiği konuları hakkında bilgiler sunacağız. Yurtdışı seyahat sigortası nasıl yapılır ?  Online seyahat sigortası fiyatları ne kadar gibi sorularınızı cevaplıyoruz.

Yurdışı seyahat sigortası zorunlumu ?

Özellikle yolculuğunuz Schengen ülkelerine ise tamamı sizden seyahat sağlık sigortası isteyecektir yani yurtdışı seyahat sigortası zorunludur. Vize başvurusu için sunmanız zorunlu olması seyahat sigortası vize için bir dayatma gibi gözüksede yurtdışında meydana gelecek kaza ve sağlığınızda meydana gelebilecek ani durumlara teminat veren bir poliçe türüdür. Başınıza gelebilecek durumlar için Allah korusun diyerek yurtdışı seyahat sigortası fiyatlarına geçelim.

Yurtdışı seyahat sigortası fiyatları ne kadar ?

Yurtdışı seyahat sigortası fiyatları kalacağınız gün sayısı, gideceğiniz ülke ve sigortalının yaşına göre farklılıklar gösterebilir. Sigorta şirketlerinde fiyatlandırma ikiye bölünmüş şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi ABD, Kanada ve Japonya dahil tüm dünya, ikincisi avrupa yani Schengen ülkeleridir. ABD, Kanada ve Japonya gibi ülkelere seyahat gerçekleştirecekseniz bu ülkelerin yurtdışı seyahat sigortası fiyatları avrupa ülkelerine göre biraz daha yüksek çıkmaktadır.  Sigorta şirketleri fiyatlandırmayı 1-8 gün, 9-15 gün, 16-30 gün ve birer ay aralığında olduğu gibi bir yıl olarakta fiyatlandırma yapmaktadırlar.

  • 1 – 8 gün arası seyahat sigortası fiyatları, 5 ila 6 Euro
  • 9-15 gün arası seyahat sigortası fiyatları, 7 ila 8 Euro
  • 30 günlük seyahat sigortası fiyatları, 12 ila 13 Euro
  • 60 güne kadar 15 Euro
  • 90 güne kadar 18 Euro
  • 180 güne kadar 24 Euro
  • 1 yıla kadar ise 30 Euro gibi fiyatlar çıkmaktadır. (Belirtilen fiyatlar Avrupa ülkeleri içindir)

Şu unutulmamalıdır ki, 90 gün üstü kalacağınız zaman sigortanız 3 ay teminat vermektedir. 3 ay üstü için ülkeye giriş çıkış yapmanız konu olacaktır. Bunlarla hiç uğramayım diyorsanız bazı sigorta şirketleri 3 ay ve üstü  bakmaksızın teminat verebilmektedir. Tabiki bu durumu sigorta durumuna yansıtmaktadırlar. Yani biraz tuzlu diyelim :)

Online seyahat sigortası al

Online seyahat sigortası almak için sigorta acenteleri, bankalar gibi kanalları seçebilirsiniz. Sigortanızı her zaman işi bilen kanallar yani acenteleri seçmenizde fayda var. Yurtdışında başınıza gelecebilecek bir durumda destek ve ödeme konusunda acenteler bu işte tecrübe sahibidir.

Yurtdışı sehayat sigortası için aklınıza gelen tüm soruları konu altında bizlere ulaştırabilir, seyahat sigortası fiyatı alabilir, online seyahat sigortası yaptırtırabilirsiniz.

Peki kasko yaptırırken neleri satın aldığınızı biliyormusunuz. Kasko neleri kapsar sizin için inceledik. Okumanızı tavsiye ederiz.

 

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir