Telefonda sigorta satışı yapmak için 5 kolay adım

Telefon üzerinden sigorta ürünleri satmayı öğrenmek ister misiniz? EVET ise, okumanızı tavsiye ederim.

0 3.060

Bir sigorta acentesi olarak başarılı olmak için, istikrarlı bir sigorta yoluna sahip olmanız gerekir. Oluşturduğunuz daha fazla potansiyel müşteri, yapacak olduğunuz komisyonların sayısını artırır. Bununla birlikte, olası satışlar, satışları zorunlu olarak temsil edemeyecek sadece fırsatlardır. Otomatik olarak satışa dönüşmezler. Hâlâ beklentilerinizi sizden sigorta satın almaya ikna etmeniz gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri de telefonda sigorta satışı yapmak ve onları telefonla aramaktır.

Hiç şüphe yok ki, şahıslarla beklentileri karşılamak, sigorta ile satış yapmanın en iyi yoludur, çünkü iyi bir şekilde etkileşime girebilir ve daha iyi bir değerlendirme yapabilirsin. Ayrıca satış adımınızı, potansiyel müşteri ile etkileşimlerinizden aldığınız belirli ipuçlarına göre ayarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, telefonla potansiyel müşterilerinizi arayarak, potansiyel müşterilerinizle kapsamlı etkileşime de olanak tanır. Tek dezavantaj, onları şahsen görmemenizdir. Ancak bu dezavantajla bile, potansiyel müşterilerinizi sizden sigorta satın almaya ikna edebilirsiniz. Burada, sigorta ürünlerinin satışa sunulmasıyla ilgili bazı kurallar var.

Telefonda sigorta satışı yapmak için 5 kolay adım

 1. Emin olun
  Telefonda sigorta satışı yapmak için konuşurken, emin olmanız gerekir; Bu, yaptığınız şeyi gerçekten bildiğinizi gösteren sinyaller verecektir. Birçok sigorta acentesi seslerinde korku ve tereddütle giden aramalar yapar. Bu onların “ zayıf ve sinsi ” olduklarını hissettirir ve müşterinin zihninde zayıf bir izlenim yaratır. Güveninizi güçlendirmenin en iyi yollarından biri, sattığınız ürün veya hizmetle ilgili temel bilgileri ve neredeyse her şeyi anlamaktır. Potansiyel müşteri, satmaya çalıştığınız ürünle ilgili bir soru sorduğunda kekelemeye başlamak istemezsiniz.
 2. Doğal olun
  Bir başkası tarafından hazırlanan konuşma metinini okuduğunuzu düşünen bir şekilde görüşme şansınız yok, bu da sizin ürünlerinizi bu şekilde satın almaya ikna edemeyeceğiniz anlamına gelir. Aramayı yapmadan önce, ne söyleyeceğinizi öğrenmek için zaman ayırın. Bu, özgürce ve doğal olarak akmanızı sağlar. Müşterileriniz doğal ses tonuyla konuşma ister, ‘ robotik ‘ değil .Telefondaki tüm olasılıklar için kullanmak üzere aynı “ şablon ” ezberleyen tipseniz, fazla gidemeyeceksiniz.
 3. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını dinleyin
  Müşterinizle konuştuğunuzda, nihai hedefiniz sizden bir sigorta ürünü satın almalarıdır. Ancak sadece satış konuşmanıza odaklanmayın. Telefonda sigorta satışı yapmak için öncelikle, tek yönlü değil etkileşimli olması gerektiğini unutmayın.Müşterilerinize konuşma ve dinleme şansı vererek onları nasıl dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz. Geçmişte satın aldıkları sigortalar hakkında ne sevdiklerini veya sevmediklerini size söyleyecekler. Bu değerli bilgiler, kişi için en iyi sigorta poliçelerini belirlemenize yardımcı olabilir ve sonuçta satışı başarmanıza yardımcı olur.
 4. Anlayışlı olun
  Onlar gibi insanlar olduklarını anlayan ve kendi sorumluluklarına sahip olan biri gibi konuşmaya çalışın. Müşterinize adını sorun. Sigorta fırsatları konusunda sizinle konuşmak için zamanları olup olmadığını sorun. Uzun süre tuttuğunuz konuşma, müşterilerin üstesinden gelmeleri gereken diğer görevleri de etkileyecek, ama özellikle de sizden daha fazla bilgi almaya istekli ise acele etmeyin.
 5. Doğru zamanda arayın
  Telefonda sigorta satışı yapmak ve aramak için en uygun zamanı potansiyel hakkında sahip olduğunuz bilgileri kullanın. Günümüzde çok erken ya da çok geç arama yapmayın. Çok erken veya çok geç saatlerde aramak sigortası satışı için uygun zaman değildir.

Başka bir yazımızda sigortacılığa başlamak için, Segem belgesi nasıl alınır ? Şartları nelerler ? konusundan bahsettik. Şimdi inceleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul EtDevamını oku