SEGEM’den Katılım Sigortacılığı Eğitimi duyurusu

SEGEM'DEN yapılan duyuruya göre “Katılım Sigortacılığı Eğitimi” ne katılmak isteyen teknik personel unvanına sahip olan kişilerin katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmesi için bu eğitimin zorunlu olduğu belirtildi. Başvuru tarihlerini konunun devamında bulabilirsiniz.

117

SEGEM’DEN yapılan duyuruya göre “Katılım Sigortacılığı Eğitimi” ne katılmak isteyen teknik personel unvanına sahip olan kişilerin katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmesi için bu eğitimin zorunlu olduğu ve eğitimin SEGEM AKAMDEMİ platformu üzerinden e-öğrenme yoluyla yapılacağı açıklandı.

Segem’den yayınlanan duyuru metninde;

20 Eylül 2017 tarih ve 30186 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Katılım Sigortacılığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrası “Teknik personel unvanına sahip kişilerin, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmeleri, usul ve içeriği Müsteşarlıkça belirlenecek ve münhasıran katılım sigortacılığına yönelik olarak SEGEM tarafından yapılacak eğitime katılmaları ile mümkündür.” hükmünü amirdir.

Bu kapsamda E-öğrenme yöntemiyle hazırlanan “Katılım Sigortacılığı Eğitimi”ne, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapacak kişilerin katılımı zorunluluk arz etmektedir.

Eğitimler ve başvuru hakkında daha ayrıntılı bilgiye “Katılım Sigortacığı Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu”ndan ulaşmak mümkündür.

Eğitim Başvuru Tarihleri: 20 Aralık 2017-7 Aralık 2018
Eğitim Tarihleri:  21 Aralık 2017- 21 Aralık 2018

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Online başvuru formu için lütfen tıklayınız.

 

Okumaya Devam Edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Devamını oku

X