Segem çıkmış sorular, ders notları ve 250 soru örneği 2020

0 86.663

Segem çıkmış sorular, ders notları  ve 250 soru örneği 2020

Sigortacılık sektörü son yıllarda dünyada ve ülkemizde giderek gelişmekte olup, sigortalılık bilincinin ve sigorta çeşitlerine talebin büyük oranda artması sebebi ile günümüzde yapılabilecek meslekler arasında tercih edilen mesleklerden biri olmuştur. Sigortacılık sektörüne girmeden önce bazı sertifikalar almanız gerekmektedir. Bunlardan ilki “Teknik personel yeterlilik sertifikası” yani kısaca segem sertifikasıdır. Bunun için sınava girmeniz başarılı olmanız gerekmektedir. Sınava girmeden önce daha önce yayınlanmış segem çıkmış sorular, ders notları ve segem akademi web sitesinde yer alan eğitim videolarını izleyerek sınavlara hazırlık yapabilirsiniz.  Sınav korktuğunuz kadar zor değil başaracaksınız emin olun.

Segem sınavı hakkında bazı önemli bilgiler

Segem sınavı soruları orta zorlukta sorulardan oluşmaktadır. Sınavlarda çıkan sorular müfredatın ve eğitici dökümanların az olması sebebi ile tekrarlanan sorulardır. Segem in ilk yılında dağıttığı segem ders notları arasında yer alan konular üzerinden sorular sorulmaktadır. 100 üzerinden 60 puan alan adaylar sınavda başarılı sayılmaktadır. Bir saat verilen sınav süresi boyunca toplamda 50 soru sorulmakta ve yanlış cevaplar doğru cevabı götürmemektedir. Bu yüzden zorlandığınız sorularda mantığınızı kullanarak cevap verebilirsiniz.

Segem sınavı kuralları

Segem sınavına girmeden önce yanınızda mutlaka kimliğinizi bulundurun. Ehliyet belgesi veya diğer  belgelerle sınava girmeniz mümkün değil. Sınava cep telefonu, hesap makinası, poşet, ders notu vb materyallerle girmek yasak. Sınavda kalem, silgi ve kalemtraş verilmiyor. Bu yüzden yanınıza almayı unutmayın.

Segeme girecek adaylar içinde şöyle bir not düşelim.

Sitemizde yer alan sorular ve ders notları Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) web sitesi üzerinde yer alan dökümanlar olup güncel müfredata göre eksiktir. Sınava hazırlık için SEGEM AKADEMİ portalında size tahsis edilmiş eğitimleri tamamlayarak çalışmanızı tavsiye ederiz.

Sizlerde sınavda çıkan soruları bu başlık altında yorum yazarak sınava katılacak adaylara yardımcı olabilirsiniz. Sınava girecek adaylara şimdiden başarılar dileriz.

 

Segem çıkmış sorular, ders notları ve segem 250 soru kitapçığını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz

SEGEM ÇIKMIŞ SORULAR DERS NOTLARI 250 SORU ÖRNEĞİ İNDİR

Diğer bir konumuzda sizler için segem sınav başvurusu nasıl yapılacağı hakkında bilgiler paylaştık. Okumanızı tavsiye ederiz.

Okumaya Devam Edin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul EtDevamını oku