SBM ‘den trafik sigortası teklifi nasıl alınır ?

208

SBM ‘den trafik sigortası teklifi nasıl alınır ?

  1. T.C. Kimlik no yazılır.
  2. Plaka yazılır.
  3. Ben robot değilim görsel doğrulaması yapılır.
  4. Bilgilendirme formunu okudum işaretlenir.
  5. Teklif al butonuna tıklanır.

Trafik sigortası teklifi alma sayfasında hesaplama işlemi nasıl yapılıyor ?

Bildiğiniz üzere son 3 senedir trafik sigorta fiyatlarının artması sebebiyle vatandaşlar acente acente gezip, kendisi için en uygun sigorta fiyatı bulmak için çaba harcıyordu. Bu kargaşalara son vermek için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi trafik sigortası teklifi alma sayfasını kullanıma sundu. Artık bununla birlikte vatandaşlara 32 farklı sigorta şirketinden 1 dk içinde trafik sigortası teklifi alma imkanı sağlanmış oldu. Şimdi trafik sigortası sorgulama sayfasının nasıl çalıştığı hakkında bilgilere değinelim.

  1. Aşama – Bilgilerin sisteme girilmesi

Sorgulama sayfasını açarak, resimde görüldüğü gibi Şahıs adına sorgulama yapılacaksa T.C. kimlik no, tüzel kişiliklerde ise vergi numarası girilmelidir. Ardından plaka yazılır ve ben robot değilim görsel doğrulama yapılır. Bilgilendirme formunu okudum işaretlenerek teklif al butonuna tıklanır. Unutmadan söyleyelim bu sistem sadece yenileme olacak sigortaların sorgulamasına açıktır. Yeni tescil olan araçların sorgulaması yapılamamaktadır.

trafik sigortası teklifi

 2. Aşama – Sigorta Şirketlerinden teklif alınması

Açılan sayfada bir süre bekledikten sonra sigorta şirketlerinden gelen rakamları görebilirsiniz. Fiyatları en düşükten yükseğe sıralamak için sağ üst köşede yer alan prime göre artan butonuna tıklayarak küçükten büyüğe sıralama sağlayabilirsiniz. Bu sayfada yazan sigorta fiyatları çoğu zaman aynı olmayabiliyor bunu da hatırlatalım. Fiyatların doğruluğu için sigorta acentenizden bilgi alabilirsiniz.

Sorgulama sayfasında karşılaşabileceğiniz hatalar;

Bu hatayı sigortanızı yaptırmış iseniz alırsınız. Sigorta yapıldıktan sonra maalesef bu sayfadan fiyat alamazsınız.
Poliçe vade bitimine son 30 gün kala Trafik Sigortası Teklifi alabilirsiniz. KOD:5010

Bu hatayı ise aracınız yeni tescil ise alırsınız.
Yeni Tescil edilmiş araçlara Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden Trafik Sigortası teklifi alınabilmesi için öncelikle Sigorta Şirketi veya Acenteden gerçek plaka numarası ile en az bir Trafik Poliçesi düzenlenmiş olması gerekmektedir. KOD:5001

Bu hata diğerlerinden farklı olup aracınızda haciz yakalama vb durumlarda karşınıza çıkar.
Bilgi bulunamadı. Sigorta Şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. KOD:5006 

Sonuç olarak sistemin getirdiği kolaylık sayesinde kapı kapı gezmeden sadece 30 saniyenizi ayırarak en uygun trafik sigortası fiyatını alabilirsiniz.

 

Okumaya Devam Edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Devamını oku

X