Sbm Admin Kullanıcı Ekleme SBM Online Telefon Numarası Güncelleme

1 1.187

20.01.2020 tarihi itibari ile SBM Online sistemine 2 faktörlü kimlik doğrulama ile giriş yapılacak. Bu uygulamaya geçmeden önce acentelerin mevcut kullanıcı hesaplarına telefon numarası güncellemesi yapması gerekmektedir. Bu yazımızda sbm admin kullanıcı ekleme ve telefon numarası güncelleme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgiler paylaşacağız.

Sbm admin kullanıcı ekleme işlemi nasıl yapılır?

Sbm admin kullanıcı ekleme güncelleme yapmak için öncelikle sbm admin kullanıcı hesabı ile buradan sisteme giriş yapıyoruz. Sbm admin kullanıcı hesabı TOBB’un tarafınıza vermiş olduğu levha numarasıdır. Başına sbm_levhano olacak şekilde kullanıcı adını ve ardından şifrenizi yazıp sisteme giriş yapıyoruz. Levha numaranızı bilmiyorsanız yada unutmuşsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Ardından üst menüde (aşağıdaki resimde) yer alan adımları uygulayıp “Kullanıcılar” menüsüne tıklıyoruz.

Açılan sayfada yeni kullanıcı eklemek istiyorsanız. “Ekle” butonuna tıklayıp

ardından Kullanıcı kodu satırına T.C. Kimlik no, ve diğer satırlara ad, soyad ve email adresi yazıp “kaydet” tıklayarak kullanıcımızı eklemiş oluyoruz.

Hatırlatma: Yeni kullanıcı eklemeden önce eklemek istediğiniz kişiyi TOBB’a bildirmeniz gerekmektedir. Bildirmediğiniz takdirde yeni kullanıcı eklemeniz mümkün olmayacaktır.

ve ardından diğer yapılması gereken işleme bakalım.

SBM Online telefon numarası ekleme, güncelleme işlemi nasıl yapılır ?

22.11.2019 tarihinde SBM’nin yaptığı duyuru neticesinde, 10.12.2019 tarihinde kullanıcılar iki faktörlü doğrulama uygulaması kapsamında aktifleştirilecek olup, cep telefon numaraları tanımlanmayan kullanıcılar SBM Online sistemine giriş yapamayacaklardır. Telefon numarası ekleme ve güncellemek için yapılması gerekenleri bir bir sıralayalım.

SBM admin kullanıcı hesabı ile sisteme giriş yaparak aşağıdaki adımları takip edin ve “Kullanıcı İletişim Bilgileri” başlığına tıklayın.

ver ardından iletişim bilgilerini içeren excel şablon dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.

İndirmiş olduğunuz excel şablonunda yer alan TCK, Cep telefonu numarası ve e-mail bilgilerinizi yazıp dosyayı kaydediyoruz. Ardından aynı sayfada bulunan “Dosya seç” butonuna tıklayıp dosyamızı seçip “Kaydet” deyip işlemi tamamlıyoruz. Buraya kadar mı -Hayır. Kullanıcı kaydında bulunan e-mail adresimiz SBM’den gelecek doğrulama mailini açıyoruz. “Cep Telefonunu onaylamak için lütfen bu linke tıklayınız.” linke tıklayarak doğrulama yapıyor ve tamamlıyoruz. ve ardından SBM Şifrematik uygulamasını indirerek sbm yetkili kullanıcı girişi yapmadan önce şifre üretip sisteme giriş yapıyoruz.Hepsi bu kadar.

Sizlerde bu konu başlığı altında yorum yaparak görüş,bilgi ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Okumaya Devam Edin
1 yorum
  1. MUSTAFA DOĞRU diyorki

    SELAMLAR BENİM SBM SAYFAMDA YÖNETİM VE ACENTE KARNE BÖLÜMÜ NE GİREMİYORUM

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Devamını oku

X