Katılım Sigortacılığı Eğitimi 2019 Yılı Eğitim Takvimi Açıklandı

0 446

Segem’den yapılan duyuruya göre Katılım Sigortacılığı Eğitimi 2019 yılında verilecek eğitim takvimi açıklandı. Teknik personel unvanına sahip olan kişilerin katılım sigortacılığı ürünlerinin satışını yapabilmeleri için bu eğitimi alması gerekiyor. E-Öğrenme yoluyla yapılacak bu eğitim ile katılım sigortacılığı sertifikasını almaya hak kazanmış olacaksınız. Peki eğitimler ne zaman yapılacak, başvuru nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar ve diğer soruların cevabını bu yazımızda size sunacağız.

Katılım sigortacılığı eğitimi için nasıl başvuru yapılır ?

Katılım sigortacılığı eğitimi için segem üzerinde bulunan üyeliğiniz ile veya üyeliğiniz yoksa üye olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru segem sınavlarında olduğu gibi aynı şekilde. Öncelikle eğitim hizmet bedelini yatırdıktan sonra Segem başvuru formunu doldurarak yapmanız gerekiyor. Eğitimin tamamlanmış olması için eğitimde yer alan videoların tamamının izlenmiş olması yani %100 olması gerekiyor.

Katılım sigortacılığı eğitimi ne zaman ve eğitim ücreti ne kadar ?

Başvuru süresi 07 Ocak -13 Aralık 2019 olup, eğitim tarihleri ise 08 Ocak – 20 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecektir. Bundan şunu anlıyoruz. Eğitim bedelini yatırıp başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra eğitimi hemen alabiliyorsunuz. Segem sınavlarında gibi toplu sınav merkezi ve tarihi bulunmuyor. Eğitim ücretine gelirsek; 97 TL olan eğitim ücretini Garanti Bankası şubelerinden hesap numarası belirtmeden sadece SEGEM kurumuna “Katılım Sigortacılığı Eğitimi” ödemesi yapacağınızı söylemek yeterli olacaktır.

E-Öğrenme yine segemakademi.org ile eğitime başvuru yaptığınız kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaparak eğitim videolarının tamamını izleyerek gerçekleşecektir. Sertifikanızı segem web adresi üzerinden giriş yaparak görüntüleyebilir yazdırabilirsiniz.

Katılım Sigortacılığı Nedir ?

Ülkemizde “Katılım Sigortası” adı ile ortaya çıkan esasen “Tekâfül”, yani yardımlaşma usulüyle yapılan karşılıklı sigortadır.

Katılım sigortacılığı; kişilerin birleşerek, içlerinden zarara maruz kalması sonucunda katılımcıların, zararın ödenmesi üzerine yaptıkları bir yardımlaşmadır. Toplanan paralar yardımlaşma sandığı ya da risk fonu olarak isimlendirilen prim havuzunda toplanır ve katılımcılardan (poliçe sahipleri) hasara uğrayanların zararı bu havuzdan ödenir.

İlgili mevzuata bu adresten ulaşabilirsiniz.

Sizlerde soru görüş ve önerilerinizi bu konu altında yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Diğer bir yazımızda Segem belgesi nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır? konularına değindik. Okumanızı tavsiye ederiz.

 

Okumaya Devam Edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Devamını oku

X